Посольство України в Туніській Республіці

, Київ 20:49

Питання, які найбільше цікавлять заявників (FAQ)

Чи потрібно завчасно домовлятись про  зустріч (рандеву) з консульською посадовою особою?

Ні, непотрібно. Консульський прийом громадян здійснюється щодня крім вихідних та святкових днів за наступним розкладом:

- понеділок-четвер (09.00 – 12.00);

- п'ятниця (13.00-15.00 з 1 червня по 31 серпня, 14.00-16.00 з 1 вересня по 31 травня).

Прийом проводиться без попереднього запису, в порядку живої черги.

Інформація щодо графіку роботи, адреси, телефонів, електронної пошти, мапи консульського відділу Посольства та дипломатичної установи можливо переглянути за наступним інтернет-посиланням:http://tunis.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/contacts або http://tunis.mfa.gov.ua/ua.

Звертаємо увагу, що години прийому можуть змінюватися без попередження. З метою уникнення непорозумінь просимо слідкувати за інформацією на веб-сторінці та консульському стенді Посольства.

Які документи необхідні для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Особам, які досягли 16-ти річного віку паспорт оформлюється на 10 років на підставі особистої заяви-анкети.

Особам, які не досягли 16-річного віку, паспорт оформлюється на 4 роки (у тому числі особам, які досягли, наприклад 14-ти чи 15-ти річного віку) на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі - на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає особа) або інших законних представників. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

Для оформлення паспорта до закордонної дипломатичної установи України подається:

1) заява-анкета (формується в електронній формі консульською посадовою особою у ВІС);

2) дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів (до отримання та налаштування у ЗДУ обладнання, передбаченого для зняття біометричних даних);

3) документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (ст.5 Закону України „Про громадянство”);

Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України.

4) свідоцтво про народження (лише у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла шістнадцятирічного віку);

5) документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (термін та мета перебування за кордоном не має значення);

7) квитанція про сплату консульського збору або оригінал і копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України;

8) (у разі потреби) заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у цьому випадку особі видається паспорт, що не містить безконтактного електронного носія). У разі оформлення паспорта особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, таку заяву від її імені подають батьки (якщо батьки не перебувають у шлюбі, - той з батьків, з ким проживає особа) або інші законні представники. Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

Документ про реєстрацію акта цивільного стану, виданий компетентним органом іноземної держави, подається легалізованим (апостильованим), якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Після заповнення заяви-анкети (введення персональних даних особи, на ім’я якої здійснюється оформлення паспорта для виїзду за кордон) відповідна консульська посадова особа друкує її та надає особі для перевірки правильності внесених до заяви-анкети персональних даних.

Після зазначеної перевірки особа власним підписом підтверджує правильність внесених до заяви-анкети персональних даних фізичної особи, на ім’я якої здійснюється оформлення паспорта.

Оригінали документів повертаються особі після прийняття заяви-анкети до розгляду. До заяви-анкети додаються копії відповідних документів.

Які документи необхідні для внесення відомостей про дитину (у тому числі вклеювання фотокартки) у паспорти громадянина України для виїзду за кордон батьків?

У зв’язку з втратою чинності з 1 квітня 2015 р. Постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 р. №231 «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», внесення відомостей про дитину (у тому числі вклеювання фотокартки) у паспорти громадянина України для виїзду за кордон батьків відмінено.

Натомість, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 р. №152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення», кожна дитина-громадянин України, незалежно від віку, документується окремим паспортом громадянина України для виїзду за кордон.

У разі оформлення паспорта особі, що не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків, заявник разом із документами, передбаченими для оформлення чи обміну паспорта, також подає оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

1) свідоцтва про смерть другого з батьків;

2) рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

3) рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

4) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

5) документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;

6) оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Як вийти заміж за громадянина Тунісу на території Туніської Республіки?

Для укладення шлюбу між громадянами України та Туніської Республіки в муніципальних органах Туніської Республіки необхідно зробити у Посольстві України в Туніській Республіці заяву про неперебування у шлюбі, а також переклад заяви французькою або арабською мовою.

При цьому заява та її переклад мають бути нотаріально засвідчені Посольством України в Туніській Республіці.

Як оформити візу в Україну моєму чоловікові-громадянину Тунісу, другу, знайомому-громадянам Тунісу?

Уся інформація щодо порядку та документів необхідних для оформлення іноземцям та особам без громадянства віз для в’їзду в Україну розміщена на веб-сторінці Посольства України в Туніській Республіці за посиланнями:

http://tunis.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/visas

http://tunis.mfa.gov.ua/fr/consular-affairs/services/visas

Скільки коштує оформлення віз в Україну, документів, паспортів у Посольстві України в Тунісі?

Тарифи консульського збору, який стягується за вчинення Посольством України в Тунісі консульських дій передбачених чинним законодавством України розміщені на веб-сторінці дипустанови за посиланням:

http://tunis.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/consular-charges

 

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії 


Консульський підрозділ Посольства України в Туніській Республіці
Керівник: Сіроштан Олександр Андрійович
третій секретар з консульських питань
Адреса:    1002 Tunis, 7, rue Saint Fulgence, Notre Dame. Переглянути на мапі
Телефон: (+216) 71-849-861
Факс: (+216) 71-840-866
Ел. пошта: emb_tn@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Консульський прийом здійснюється за наступним розкладом:

Для громадян України: 

Понеділок          10.00 – 12.00

Вівторок            13.00 – 15.00 (видача документів)

Середа              10.00 – 12.00

Четвер              13.00 – 15.00 (видача документів)

П’ятниця           12.00 – 14.00

Для іноземних громадян (Туніс, Лівія): 

Вівторок            09.00 – 13.00 

Четвер              09.00 – 13.00

П’ятниця           09.00 – 12.00

У випадку потрапляння громадян у скрутне становище, смерті чи загрози життю громадян, прийом здійснюється у неробочий час

Гаряча лінія Посольства: +216 941 273 42

ПРИЙОМ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ПРОВОДИТЬСЯ В ПОРЯДКУ ЖИВОЇ ЧЕРГИ. У РАЗІ БАЖАННЯ ЗАЯВНИКА ПОПЕРЕДНЬО ЗАПИСАТИСЯ НА КОНКРЕТНУ ГОДИНУ ПРИЙОМУ, ТАКА МОЖЛИВІСТЬ НАДАЄТЬСЯ ЗА НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ: +216 71-849-861

 

 

Межі консульського округу:

Туніська Республіка, Держава Лівія, Республіка Чад, Буркіна-Фасо, Центральноафриканська Республіка