Посольство України в Туніській Республіці

, Київ 11:51

Тунiська Республiка

Рекомендації щодо правил поведінки в Тунісі

Туніська Республіка є мусульманською країною. У зв’язку з цим необхідно дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки.

Не рекомендується демонструвати символіку християнства чи інших релігій. Під час священного для мусульман місяця Рамадан рекомендовано уникати вживання їжі, напоїв та паління в громадських місцях.

Рекомендуємо утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах. Уникати суперечок з місцевим населенням з релігійних та соціально-політичних питань (див. розділ "Безпекова ситуація"). 

Безпекова ситуація в Тунісі

МЗС України рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Туніської Республіки, зважати на існуючі в цій державі безпекові ризики, обумовлені підвищеною терористичною загрозою, а також виникненням стихійних протестних акцій.

Співвітчизники, які перебувають на території Туніської Республіки, мають  дотримуватися таких рекомендацій:

-виявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах, не вступати у суперечки з місцевим населенням з релігійних та соціально-політичних питань;

-завжди мати при собі документи, які посвідчують особу та законність перебування в Тунісі, неухильно виконувати вимоги та вказівки представників місцевих правоохоронних органів;

-не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, максимально обмежити пересування у нічний час;

-утриматися без нагальної потреби від поїздок до вілаєтів Кассерін, Кеф, Меденін, Татауін, Сіді Бузід, Дуз, Кайруан;

-при виборі місця відпочинку надавати перевагу готелям, розташованим в найбільших туристичних центрах країни (міста Туніс, Хаммамет, Сус, Махдія, Табарка, Тозер, острів Джерба тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Тунісу, загрози безпеці та життю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону (+216) 94 127 342 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Умови працевлаштування

Іноземець, який бажає займатися в країні професійною виробничою, комерційною діяльністю, повинен зареєструвати свій робочий контракт в Центрі зайнятості при Міністерстві праці Тунісу та належним чином оформити в Міністерстві внутрішніх справ Тунісу дозвіл на перебування в країні з відповідною позначкою «Працевлаштування».

Контракт на роботу укладається терміном на 1-2 роки та може бути подовжений більше одного разу, якщо робота іноземця на території Тунісу здійснюється в рамках реалізації проектів розвитку країни.

Прийом на роботу іноземців категорично забороняється у випадку наявності місцевих фахівців відповідного профілю.

Іноземний робітник має такі ж самі права та обов’язки як й туніський робітник.

Надання медичних, соціальних послуг в Тунісі

Законодавством Тунісу передбачено обов’язкове медичне страхування осіб працездатного віку.

У разі відсутності полісу медичного страхування іноземці (нерезиденти) можуть отримати платну медичну допомогу як в державних лікарнях, так і в приватних, мережа яких є досить поширеною в Тунісі.

Як правило, кожна лікарня має свій телефонний номер виклику швидкої допомоги. У багатьох місцевостях країни працюють медики з України.

Іноземці– резиденти користуються, як і громадяни Тунісу, правом на безкоштовне навчання їх дітей у державних навчальних закладах, мають вільний вибір місця проживання та свободу пересування тощо.

Іноземці– резиденти, які не мають громадянства Тунісу, не мають права:

 • бути засновниками і членами політичних партій та громадських організацій;
 • обирати і бути обраними до органів державної влади та самоврядування, а також брати участь у референдумах;
 • бути державними службовцями, у тому числі військовослужбовцями.

Зазначені вимоги не поширюються на іноземців-резидентів, які мають громадянство Тунісу. Законодавство Тунісу допускає два і більше громадянств, не вимагаючи при цьому виходу з громадянства іншої країни при набутті особою громадянства Туніської Республіки.

Митні питання

Іноземна валюта.

Обов’язкове декларування іноземної валюти у випадку ввезення на територію Туніської Республіки суми понад 10000 дол. США або еквівалентної суми в туніських динарах.

Вивезення іноземної валюти у сумі, що дорівнює або перевищує 30000 туніських динарів, або еквівалентної суми в дол. США або євро, іноземцями (нерезидентами) здійснюється виключно при представленні відповідного дозволу, виданого однією з банківських установ країни.

Громадянин Тунісу (доросла особа) має право на вивезення впродовж календарного року іноземної валюти на суму, що не перевищує 6000 туніських динарів та 3000 туніських динарів на кожну дитину до 12 років.

З актуальним курсом валют в країні можна ознайомитися на офіційній веб-сторінці Центрального банку Тунісу.

Товари.

Безмитно ввозяться на територію Тунісу (на одну дорослу особу):

 • цигарок – 200 шт., 50 сигар, 500 гр. тютюну;
 • до 2 л. спиртних напоїв міцністю до 25°;
 • до 1л. спиртних напоїв міцністю понад 25°;
 • особисті прикраси та вироби із золота, платини і срібла;
 • цінні предмети, необхідні для роботи або відпочинку (відео- та фототехніка);
 • речі домашнього та особистого вжитку в межах потреб.

Заборонено ввезення:

 • будь-яких видів наркотиків в незалежності від їх кількості;
 • порнографічної або аморальної літератури;
 • зброї та боєприпасів.

 

Корисні номери телефонів

Поліція – 197

Швидка допомога – 190

Соціальна допомога – 198

Аеропорт - 71 115 800, 70 102 100, 71 848 000

Таксі - 71 783 311, 71 840 840

25 837 000, 25 837 083

 

Мапа