Посольство України в Туніській Республіці

, Київ 11:58

Відкриття експозиції робіт відомого українського художника Івана Марчука в Тунісі

07 листопада 2017, 13:07

6 листопада 2017 року в Центрі культури муніципалітету Картаж (м.Туніс) відбулася церемонія відкриття виставки робіт відомого українського художника Івана Марчука "Генотип вольності", яка проходить за сприяння відомої української туристичної компанії "Оазис тревел", авіакомпанії "Bravo Airways" та під патронатом Міністра культури Тунісу М.Зейн Аль-Аббедіна. В урочистому заході взяли участь туніські урядовці та парламентарії, члени дипломатичного корпусу, представники ділових та культурних кіл Республіки. Захід висвітлювався провідними місцевими засобами масової інформації та викликав значний інтерес туніської громадськості. 
У своїй вітальній промові Посол України висловив впевненість, що виставка всесвітньо відомого українського художника, яка присвячена 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туніською Республікою, надасть нового поштовху розвитку українсько-туніського співробітництва та сприятиме зближенню культур українського та туніського народів.
Африканський континент – єдиний, де полотна майстра представлені вперше. В експозиції – понад сорок полотен шести (з 12) авторських циклів феноменально широкого творчого діапазону митця: від філософськи проникливого «Голосу моєї Душі», вишуканих «Нових експресій», «Кольорових прелюдій ІІ» і гіперреалістичних пейзажів, до шляхетно витончених абстракцій «Білої Планети ІІ», експресивних «Виходять мрії з берегів», колористично згармонізованого сюрреалізму «Погляду у Безмежність». Філософські теми картин Івана Марчука передають драматичну напругу, що переживає людство, і співзвучні викликам новітньої доби.