Посольство України в Туніській Республіці

, Київ 18:31

Торгово-економічне співробітництво з Чадом

Двостороннє торговельно-економічне співробітництво з Чадом у даний час ще не набуло системного характеру. Серед основних причин, що стримують налагодження торговельно-економічного співробітництва є віддаленість цієї країни від світових комунікацій, нерозвиненість внутрішньої інфраструктури, особливості внутрішньополітичної ситуації (наявність військової опозиції) та низький рівень розвитку економіки у цій африканській країні.

Поглибленню економічного співробітництва заважає також той факт, що більшість торговельних зв’язків між двома країнами здійснюється через посередників.

Водночас існують позитивні передумови для економічної співпраці, зокрема, присутність продукції українських підприємств на ринках цих країн ще за часів СРСР, сумісність стандартів у багатьох галузях економіки, значна кількість чадійських спеціалістів, які отримали освіту в Україні.

Серед перспективних напрямків розвитку двосторонньої співпраці слід відзначити ВТС, а також сфери транспорту, сільського господарства, будівництва, геологічної розвідки та розробки корисних копалин, медицини та освіти.

Перспективним також є співробітництво в галузі освіти. Така співпраця розпочалася ще з 1961 року, проте темпи її різко впали у другій половині 90-х років. Всього, починаючи з 1961 р. в Україні було підготовлено більше 500 спеціалістів для Чаду.

За даними Державної служби статистики України, двосторонній товарообіг у 2014 році склав 13,9 млн. доларів США, у 2015 р. - 2,23 млн. доларів США. За інформацією Державної служби статистики України, протягом 2016 р. товарообіг між Україною та Чадом був відсутній.

Основу українського експорту у 2015 році складала продукція машинобудівної промисловості, відзначалися незначні поставки продуктів харчування українського походження, зокрема мороженого м’яса  птиці.    Як і 2014 р., двосторонній товарообіг складався на 100% з експорту українських товарів до Чаду.