Посольство України в Туніській Республіці

, Київ 18:31

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною і Тунісом

Перспективними напрямами культурно-гуманітарногоспівробітництво між Україною та Тунісом є співпраця в галузі вищої освіти та підготовки кадрів, спорту, культури та туризму.

У 2010 році українська сторона виділила 10 місць для прийому на навчання громадян Тунісу в навчальних закладах України, підпорядкованих МОН України, за рахунок державних стипендій України.

На даний час у ВУЗах України навчається біля 900 туніських студентів. Найбільший інтерес для громадян Тунісу становлять медичні, фармацевтичні та технічні спеціальності.

Щорічному збільшенню кількості туніських студентів у ВУЗах України сприяє періодичне проведення в країні перебування відповідних заходів, присвячених ознайомленню майбутніх абітурієнтів з потенціалом України в сфері освіти та науки. Зокрема, з метою популяризації серед туніської молоді переваг здобуття вищої освіти в Україні Посольство спільно з Міністерством освіти і науки України провело у липні 2010 року виставку «Вища освіта в Україні 2010».

26 серпня 2009 року увпливовому виданні країни перебування «Котідьєн» було опубліковано інтерв’ю Посла України в Тунісі В.О.Рилача, де окрема увага приділяється освітянському потенціалу України.

У жовтні 2009 року в приміщенні Посольства відбувся круглий стіл на тему: «Вища освіта в Україні: перспективи українсько-туніського гуманітарного співробітництва» за участю представників українських вищих навчальних закладів (Харківського національного університету ім.В.М.Каразіна, Сумського державного університету, Національного фармацевтичного університету), Туніської асоціації випускників колишніх радянських ВУЗів, компаній-контрагентів, що займаються набором іноземних студентів, а також Почесного консула України в м.Сус.

У листопаді 2009 року в Посольстві відбувся круглий стіл на тему: «Україна в сучасному світі: економічні можливості, проблеми, перспективи» за участі завідувача кафедри міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, доктора економічних наук В.А.Вергуна, який з поміж інших питань поінформував представників української громади, Туніської асоціації випускників колишніх радянських ВУЗів щодо системи вищої освіти в Україні.

20 березня 2010 року Посол України в Тунісі В.О.Рилач взяв участь у щорічному зібранні туніської Асоціації випускників колишніх радянських ВУЗів, на якому поінформував стосовно співробітництва в гуманітарній та освітянській сферах з іншими державами, включаючи Туніс.

За сприяння Посольства влітку 2009 року було організовано поїздку делегації туніський дітей до Міжнародного дитячого центру «Артек» для участі у Восьмому Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!».
Наразі опрацьовується питання щодо налагодження співпраці української скаутської організації з туніською скаутською організацією «Scouts Tunisiens».

В рамках співробітництва в галузі спорту в Тунісі працюють українські тренери з багатьох видів спорту (спортивна гімнастика, боротьба, гандбол тощо), здійснюються взаємні поїздки спортивних команд для тренувань.

На звернення Федерації гімнастики Тунісу Посольством опрацьовувалось питання щодо налагодження співпраці з Українською Федерацією гімнастики, зокрема, у контексті проведення зборів національних команд, стажування тренерів та суддів тощо.

З 19 по 23 березня 2010 року в Тунісі проходили змагання Гран Прі та Кубку світу з фехтування, у яких взяли участь жіноча та чоловіча команди українських фехтувальників. Срібна призерка Олімпійських ігор в Пекіні 2009 року Ольга Харлан здобула перемогу в індивідуальних змаганнях серед жінок. У групових змаганнях українська жіноча команда посіла друге місце.

Водночас туніські команди з різних видів спорту (карате, спортивна боротьба, бокс) беруть активну участь у міжнародних змаганнях, що проходять в Україні.

Незважаючи на географічну віддаленість країн, представники України беруть участь в мистецьких заходах, фестивалях, що проходять в Тунісі.

6 серпня 2008 року в рамках щорічного Міжнародного фестивалю оперних театрів «Карфаген 2008» відбулася вистава Національного театру опери і балету ім. Т.Г Шевченка «Лебедине озеро».
Українська меншина.

Організована українська діаспора відсутня. Станом на 2015 р., на консульському обліку Посольства України в Тунісі перебуває 421 громадянин України. За даними МВС Тунісу, станом на травень 2014 р. в країні перебуває 291 громадянин України. Різниця у даних пояснюється тим, що у Тунісі дитина народжена від шлюбу громадян України та Тунісу вважається громадянином Тунісу.

У жовтні 2014 р. при Посольстві України в Тунісі відкрито суботні курси української мови для дітей громади. Станом на 2015 р., на курсах навчаються 14 українських дітей.