Посольство України в Туніській Республіці

, Київ 09:03

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною і Тунісом

Перспективними напрямками культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Туніською Республікою залишається співпраця в галузі вищої освіти і підготовки кадрів, культури та туризму.

Станом на початок 2018 року в українських ВНЗ на медичних та технічних факультетах навчалися близько 1 тис громадян Тунісу. Протягом 2017 р. консульським підрозділом Посольства було оформлено 290 візи для навчання в Україні, що у два з половиною рази перевищує показник 2016 року.

Протягом 2017 р. Туніс з туристичною метою відвідали за попередніми оцінками туроператорів близько 24 тисяч громадян України, що відповідає показнику 2014 року, втім, утричі менше показника дореволюційного 2010 р.

24 червня 2017 року Україна та Туніс відзначили 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. В рамках відзначення цієї дати було проведено низку заходів за участю українських мистецьких колективів та представників української громади в Тунісі.

Зокрема, у травні 2017 р. у рамках міжнародного фестивалю «Мрія Табарки» було організовано виступ українського колективу «Lviv Jazz Orchestra». В рамках заходу представники української громади в Тунісі та співробітники Посольства взяли участь в Культурному базарі, де було представлено українські вишиванки та традиційні страви нашої країни.

Одяг п’ятнадцяти українських дизайнерів з різних регіонів України, у тому числі кримськотатарський національний костюм, було вперше представлено в Тунісі в рамках міжнародного фестивалю – конкурсу моди «Золота Хомса», який відбувся в травні 2017 р. Організатором Фестивалю, в рамках якого пройшов показ сучасного одягу з національними мотивами, виступив Департамент народних ремесел Міністерства туризму та традиційних ремесел Тунісу за участі Міністра туризму та традиційних ремесел Сальми Ракик та Міністра культури Мохаммада Зейн Аль-Аббедіна. За значний внесок у розвиток українсько-туніського співробітництва в культурно-гуманітарній сфері Міністр культури Туніської Республіки Мохамед Зейн Аль-Аббедін нагородив відомого українського дизайнера та президента Національного партнерства в легкій промисловості України Fashion Globus Ukraine Голду Виноградську дипломом та почесною відзнакою учасника конкурсу «Золота Хомса». Показ одягу українських дизайнерів широко висвітлювався місцевими й міжнародними ЗМІ та мав помітний позитивний резонанс в туніському суспільстві.

За фінансового сприяння Української держави було організовано виступ заслуженого симфонічного оркестру Національного радіо України під керівництвом Володимира Шейка у рамках 32-го Міжнародного фестивалю симфонічної музики в м.Ель-Джем (липень 2017 р.). Захід викликав значний інтерес туніської громадськості та висвітлювався провідними місцевими засобами масової інформації.

В листопаді 2017 року Посольством було організовано виставку робіт відомого українського художника Івана Марчука "Генотип вольності". Туніс став першою країною на африканському континенті, де було представлено полотна майстра. Захід відбувся за підтримки Міністра культури Тунісу у співпраці з муніципалітетом Карфагену. В урочистому відкритті виставки взяли участь туніські урядовці та парламентарі, члени дипломатичного корпусу, представники ділових та культурних кіл Тунісу. Захід висвітлювався провідними місцевими засобами масової інформації та викликав значний інтерес туніської громадськості.

Помітною подією українсько-туніського культурного співробітництва стала участь представників української діаспори та співробітника Посольства у спецпроекті про Україну, який вийшов в ефір на Першому телеканалі туніського національного телебачення 14 грудня 2017 р. У рамках передачі було поінформовано про двосторонні українсько-туніські відносини, представлено страви української кухні, національні традиції та костюми, а також туніські телеглядачі отримали можливість почути українські пісні.

При Посольстві продовжує функціонувати Українська суботня школа «Зернятко», на базі якої для української громади проводяться різноманітні заходи.