Посольство України в Туніській Республіці

, Київ 23:16

Торговельно-економічне співробітництво між Україною і Тунісом

Між Україною та Туніською Республікою відповідно до статті 2 Угоди про торговельно-економічне співробітництво, що підписана у 1993 році та набула чинності у 1994 році, діє режим найбільшого сприяння в усіх галузях торговельно-економічного співробітництва.

Туніська Республіка є одним з найважливіших торговельно-економічних партнерів України на Африканському континенті.

У 2015 р. обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Тунісом склав 345 млн.дол.США і збільшився на 1,3% у порівнянні з 2014 р.

Експорт у 2015 р. у порівнянні з 2014 р. збільшився на 1,3 % та становив 335,8 млн.дол.США. Імпорт становив 9,2 млн.дол.США (зменшився на 24%). Позитивне сальдо на користь України дорівнює 326,6 млн. дол. США.

Основними категоріями товарів українського експорту до Тунісу у 2015 р. були зернові культури (69%), чорні метали (21%), продукти неорганічної хімії (4,2%), насіння і плоди олійних культур (2,4%), жири та олії (2,2%).

Основу українського імпорту складали пластмаси та полімерні метали (35%), електричні машини (22,4%), взуття (12,5%), їстівні плоди та горіхи (5,3%), одяг (4,8%).

Експорт послуг за 2015 р. – 2,3 млн. дол. США (зменшення на 52%). Імпорт послуг – 0,7 млн. дол. США (зменшення на 57%). Позитивне сальдо торгівлі послугами становить 1,6 млн. дол. США.

За показниками товарообігу з Україною у 2015 р. Туніс став другим торговельно-економічним партнером нашої держави в Африці, поступившись першим місцем Єгипту.

Протягом січня-березня 2016 р. товарообіг становив 38,4 млн.дол.США. При цьому український експорт – 23,7 млн.дол.США (57 % у порівнянні з відповідним періодом 2015 р.), імпорт – 3,2 млн.дол.США (145 % у порівнянні з відповідним періодом 2015 р.).

Вагомою подією у контексті торговельно-економічного співробітництва між Україною та Тунісом стало відкриття у грудні 2014 року представництва ПАТ «КрАЗ» у Тунісу. 

У серпні 2015 року за сприяння Посольства України в Тунісі під час візиту до країни перебування керівництва ПАТ «АвтоКрАЗ» відбулася їх зустріч з керівництвом туніської автодилерської компанії «Tunisie Automotive», представниками Міністерства оборони, Служби безпеки Адміністрації Президента Тунісу, МВС, Національної гвардії. Основною тематикою зустрічей було залучення продукції військового сектору компанії «АвтоКрАЗ» для участі у тендерах, які проводяться силовими відомствами Тунісу.

У червні 2015 року під час перебування у Тунісі з візитом керівництва українського концерну «Укрросметал» було підписано дилерський договір з туніською компанією «ADA» стосовно постачання компресорів українського виробництва на ринок Тунісу та у треті країни Африки. Договірні сторони також планують започаткувати на території Тунісу спільного підприємства з виробництва компресорів для їх подальшої реалізації у Тунісі та третіх країнах Африки.

Достатньо перспективним напрямком диверсифікації експортної товарної номенклатури українських виробників до Тунісу залишається сільське господарство. У цьому контексті у 2015 році туніський агроконцерн “Habra Holding” започаткував співпрацю з ВАТ “Одеса-м’ясо» з метою імпорту великої рогатої худоби з України до Тунісу. Наразі відповідні санітарні сертифікати на український товар вивчаються Міністерством сільського господарства Туніської Республіки для визначення відповідності українських санітарних норм туніським.

Вагомим здобутком у контексті диверсифікації українського експорту став вихід у 2015 році кондитерської продукції компанії «Roshen» на туніський ринок. Завдяки підписаним між компанією «Roshen» та її туніським дистриб’ютором «Ariana Agrofood» контрактам, українська кондитерська продукція вже у цьому році з’явилася на прилавках магазинів найбільших торговельних мереж Тунісу «Carrefour», “Monoprix», “Champion” та “Geant”.