• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Двосторонні відносини між Україною та Буркіна-Фасо
Опубліковано 30 червня 2020 року о 14:00

Визнання України: 16 січня 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 6 лютого 1992 р.

Дипломатичні установи: Буркіна-Фасо належить до зони відповідальності Посольства України в Лівії. Інтереси Буркіна-Фасо в Україні представляє Посольство Буркіна-Фасо у ФРН.

         Політичний діалог

Контакти на вищому рівні:

У березні 1995 р. в Копенгагені під час проведення Всесвітньої зустрічі на найвищому рівні в інтересах соціального розвитку відбулася неофіційна бесіда між Президентом України Л.Д.Кучмою та президентом Буркіна-Фасо Блезом Компаоре.

У вересні 1997 р. у Нью-Йорку відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Г.Й.Удовенка з Міністром закордонних справ Буркіна-Фасо Юсуфом Уедраого, під час якої Г.Й.Удовенко запросив свого буркінійського колегу здійснити візит в Україну.

У травні 2011 р. в Стамбулі відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ та регіонального співробітництва Буркіна-Фасо Дж.Ї.Бассоле.

Підтримка територіальної цілісності України в ООН

Під час голосування за проект резолюції Ради Безпеки ООН «Територіальна цілісність України» 27 березня 2014 р. Буркіна-Фасо утрималась.

Делегація Буркіна-Фасо не брала участі у голосуванні за проект резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» 19 грудня 2017 р.

У 2018 р. окремі консультації проводилися у контексті просування та подальшого ухвалення проектів резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» (грудень, буркінійська делегація не брала участі у голосуванні), «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» (грудень, буркінійська делегація не брала участі в голосуванні), а також у контексті донесення до буркінійської сторони об’єктивної інформації щодо нападу російських військових на кораблі ВМС України у районі Керченської протоки (листопад 2018 р.).

Двосторонні органи високого рівня: відсутні.

Договірно-правова база

Кількість чинних документів: 0.

Важливі документи, які перебувають на стадії опрацювання: Буркінійській стороні передано на розгляд проект Угоди між Урядом України та Урядом Буркіна-Фасо про сприяння та взаємний захист інвестицій та проект Угоди про військово-технічне співробітництво. Крім того, сторонами погоджено проект Протоколу про політичні консультації між МЗС двох країн.

Торговельно-економічне співробітництво

Хоча співробітництво України з Буркіна-Фасо ще не набуло бажаної динаміки, існують значні перспективи для розвитку співпраці в сферах електроенергетики, будівництва, геологічної розвідки, сільського господарства, транспорту, охорони здоров’я.

Слід також відзначити наявні позитивні передумови для розвитку співробітництва в галузі освіти та підготовки кадрів. У період 1960-1990 рр. в Україні було підготовлено близько 400 фахівців для Буркіна-Фасо. Позитивні передумови для розвитку двостороннього співробітництва також створює сумісність стандартів у багатьох галузях економіки.

Двосторонній товарообіг у 2015 р. склав 1,468 млн. дол. США, у 2016 р. – 3,065 млн. дол. США, у 2017 р. – 14,4 млн. дол. США (складається переважно з українського експорту чорних металів, продукції борошномельно-круп’яної промисловості, зростання майже у 4,5 рази у порівнянні з 2016 р.). У 2018 р. український експорт до Буркіна-Фасо зменшився на 20% у порівнянні з відповідним періодом 2017 р. і становив 11,6 млн. дол. У 2019 р. двосторонній товарообіг склав 17,593 млн. дол. (зростання українського експорту 51,7%), з них експорту з Буркіна-Фасо лише на 29 тис. дол.


Українська громада

Загальна чисельність: Українська діаспора в традиційному розумінні в Буркіна-Фасо відсутня. В країні проживає невелика кількість громадян України, одружених з громадянами Буркіна-Фасо.

Об’єднання українців: Українських об’єднань, громадсько-просвітницьких чи культурно-мистецьких товариств у Буркіна-Фасо немає.

         Проблемні питання в українсько-буркінійських відносинах відсутні.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux