• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Двосторонні відносини між Україною та Буркіна-Фасо
Опубліковано 30 червня 2020 року о 14:00

Визнання України: 16 січня 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 6 лютого 1992 р.

Дипломатичні установи: Буркіна-Фасо належить до зони відповідальності Посольства України у Тунісі. Інтереси Буркіна-Фасо в Україні представляє Посольство Буркіна-Фасо у ФРН.

Політичний діалог

Контакти на вищому рівні:

Березень 1995 р. – неофіційна зустріч Президента України та Президента Буркіна-Фасо у рамках проведення Всесвітньої зустрічі на найвищому рівні в інтересах соціального розвитку (м.Копенгаген).

Вересень 1997 р. - зустріч Міністра закордонних справ України з Міністром закордонних справ Буркіна-Фасо (м.Нью-Йорк).

Травень 2011 р. - зустріч Міністра закордонних справ України з Міністром закордонних справ та регіонального співробітництва Буркіна-Фасо (м.Стамбул).

Підтримка територіальної цілісності України в ООН. Делегація Буркіна-Фасо утрималася під час голосування у 2014 р. щодо проєкту резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України»; не брала участі у голосуванні під час розгляду у 2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 рр. проєктів резолюцій «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)» та у 2018, 2019 і у 2020 рр. під час розгляду проєктів резолюцій «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».

У 2019 р. та у 2020 р. Буркіна-Фасо не брала участі у голосуванні з питання включення пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» до порядку денного 74-ї сесії ГА ООН.

Двосторонні органи високого рівня відсутні.

Договірно-правова база

Чинні двосторонні угоди відсутні. Станом на листопад 2020 р. буркінійською стороною  опрацьовуються: проєкт «Угоди між Урядом України та Урядом Буркіна-Фасо про сприяння та взаємний захист інвестицій» (переданий на розгляд буркінійської сторони у квітні 2011 р.) та проєкт «Угоди про військове співробітництво».

Крім того, у липні 2010 р. сторонами був погоджений проєкт «Протоколу про політичні консультації між МЗС двох країн».

Торговельно-економічне співробітництво

Існують перспективи для розвитку двосторонньої співпраці у сферах електроенергетики, будівництва, геологічної розвідки, сільського господарства, транспорту, охорони здоров’я, а також у сфері освіти (впродовж 1960-1990 рр. вищу освіту в Україні здобули близько 400 буркінійських фахівців).

Двосторонній товарообіг складається переважно з українського експорту чорних металів та продукції борошномельно-круп’яної промисловості. Його обсяг  у  2020 р. становив 12,226 млн дол. США (- 30% у порівнянні з 2019 р.).

Товарообіг за результатами перших чотирьох місяців 2021 р. складався майже повністю з українського експорту і становив 3,571 млн.дол.США (зменшення на 55,6% у порівнянні з тим самим періодом попереднього року). 

Двостороння торгівля послугами у 2019 р. становила 107,7 тис. дол. США, з них український експорт - 27,8 тис. дол. США та імпорт з Буркіна-Фасо – 79,9 тис. дол. США.

Українська громада: складається з невеликої кількісті громадян України, членів спільних українсько-буркінійських родин. Українські об’єднання, громадсько-просвітницькі чи культурно-мистецькі товариства у Буркіна-Фасо відсутні.

У результаті терористичних актів у 2016 р. у столиці країни, загинуло 28 осіб, серед яких 4 громадянина України.

         Проблемні питання в українсько-буркінійських відносинах відсутні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux