Посольство України в Туніській Республіці

Київ 17:04

Політичні відносини з Чадом

Визнання України: 20 лютого 1993 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 27 липня 1993 року.

Дипломатичні установи: Чад належить до зони відповідальності Посольства України в Лівії. Інтереси Чаду в Україні представляє Посольство Чаду в РФ.

 

Контакти на вищому рівні:

У липні 2004 р. відбувся офіційний візит до України Міністра національної оборони, колишніх бійців та жертв війни Чаду Е.Надінгара.

20-23 лютого 2006 р. відбувся візит до України делегації Республіки Чад на чолі з Міністром шахт та енергетики Чаду Юсуфом Абассалахом.  

Двосторонні органи високого рівня: відсутні.

 

Підтримка територіальної цілісності України в ООН

Чадійська делегація підтримала резолюцію ГА ООН № 68/262 від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України» (нинішній глава зовнішньополітичного відомства Чаду у березні 2014 р. очолював Постійне представництво цієї країни при ООН у Нью-Йорку і особисто брав участь у голосуванні). Водночас, делегація Чаду не брала участь у голосуваннях з проекту резолюції 71-ї та 72-ї сесій ГА ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та у місті Севастополь» (грудень 2016р. та грудень 2017 р.). Чад підтримав резолюцію «Ситуація в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», голосування стосовно відбулося в рамках роботи 197-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО (07-22 жовтня 2014 р, м. Париж).

У 2018 р. з чадійською стороною проводилися консультації у контексті просування та подальшого ухвалення проектів резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» (грудень, чадійська делегація проголосувала «проти»), «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» (грудень, чадійська делегація не брала участі в голосуванні), а також у контексті донесення до чадійської сторони об’єктивної інформації щодо нападу російських військових на кораблі ВМС України у районі Керченської протоки (листопад).