24 листопада 2017 р. в Посольстві України в Туніській Республіці за участю співробітників дипмісії та української громади відбувся жалобний захід у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні та 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 рр.
Захід розпочався з запалення свічок пам’яті та хвилини мовчання у пам’ять за жертвами трагічних подій в Україні. Після показу документального фільму про Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні учасникам зібрання були зачитані уривки з наукових праць всесвітньовідомих учених, в яких розповідається про умови, перебіг і наслідки для українців Голодомору 1932 – 1933 рр. та масових політичних репресій 1937 – 1938 рр.
У контексті початку широкомасштабної кампанії «Україна пам’ятає, світ визнає!» у рамках заходу було відкрито франкомовну фотовиставку з інформацією про незаперечність факту організованого комуністичною радянською владою геноциду Українського народу, що мав на меті зламати опір українців сталінській політиці.
Голодомор - одне з найжорстокіших масових вбивств XX століття і одна з найтрагічніших сторінок в історії України. Голодомор, або "знищення голодом" - це умисно організований Сталіним у 1932-1933 роках геноцид, демографічні втрати України внаслідок якого становлять за різними оцінками від 4 до 7 млн осіб. Однак, протягом багатьох років, детальна інформація щодо репресій, в результаті яких загинула п’ята частина населення України, залишалася невідомою.
У 1929 році Сталін розгорнув в Радянському Союзі кампанію політичних репресій проти мільйонів заможних селян шляхом їх арештів, депортації та страт. Ця кампанія співпала у часі з колективізацією, яка передбачала заборону приватної власності на землю та створення так званих "колективних господарств", які контролювалися державою.
Голод в Україні розпочався у 1932 році в процесі сталінської колективізації. Після того, як радянська влада зустріла неочікуваний супротив з боку українського селянства, режим відповів підвищенням рівня рознарядки на здачу зерна. Ті селяни, які чинили опір та відмовлялися виконувати накази Сталіна, часто підлягали арешту а їхні оселі руйнувалися. Голод пішов на спад у 1933 році, коли Сталін вирішив, що українці переможені, та вирішив дозволити залишати на власні потреби невелику частину вирощеного врожаю.
В процесі вивчення свідчень очевидців - емігрантів, даних переписів населення, економічних показників та повідомлень ЗМІ було виявлено істинний масштаб Голодомору. Багато істориків, у тому числі видатний дослідник Голодомору Роберт Конквест, описують територію України як один величезний Берген-Бельзен, сумно відомий концентраційний табір в нацистській Німеччині.
Український народ вшановує пам'ять жертв злочинів голодоморів у світі кожної четвертої суботи листопада. Вшановуючи 85-ту річницю Голодомору в Україні ми згадуємо також мільйонні жертви росіян, казахів, представників інших народів, які померли від голоду у різних куточках колишнього Радянського Союзу в результаті націоналізації землі та приватної власності селян.
Ми впевнені, що вшанування пам’яті жертв злочинів голодоморів у світі дозволить попередити повторення подібних трагедій у майбутньому.