• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Особливості виходу на ринок Туніської Республіки
Опубліковано 03 серпня 2022 року о 17:40

Будь-яка промислова чи харчова продукція України може бути представлена на ринку Тунісу, за умови її конкурентоспроможності, оптимального співвідношення «ціна-якість», наявності необхідних супровідних документів.  Окремі обмеження можуть застосовуватися до аграрної продукції (овочі, фрукти), оскільки потреби Тунісу задовольняються власним виробництвом або імпортом з країн регіону (на преференційних умовах). Певні обмеження можуть також застосовуватися щодо імпорту/виробництва в Тунісі легкових автомобілів. Туніс як виробник автомобільних компонентів для європейських автомобільних марок має певні зобов’язання щодо імпорту готової продукції з ЄС. Натомість, Туніс має потребу в імпорті вантажної та спеціальної автомобільної техніки.   

Імпортні товари в Тунісі можуть бути оподатковані ввізним митом до 200%, в залежності від типу продукції. У 2018 році було підвищено тарифні ставки ввізного мита на окремі товари. Ставки були підвищені до 36% на такі продукти, як лосось, натуральний мед, авокадо та ананаси, а також до 30% на такі продукти, як пральні машини та відеотехніка. Деякі товари, які раніше звільнялися від оподаткування, тепер підлягають 15% тарифу (мастила, креми для засмаги, мило, клейові препарати, пестициди, вініл, труби та шланги, шкури та шкіра, декоративний папір, швейна нитка, натуральні перли, гвинти, болти, свердлильні інструменти та посудомийні машини).

Стягується також додатковий збір за митне оформлення, який наразі становить 3% від загальної суми сплаченого мита на імпорт. Деякі види імпорту також обкладаються податком на додану вартість (ПДВ). Базові ставки ПДВ Тунісу складають 19%, 13% і 7%. Більшість товарів покриваються ставкою 19%. В Тунісі ПДВ розраховується з урахуванням базової ціни товару, а також суми ввізного мита, доплат та податку на споживання.

Податок на споживання (ПС) також слід враховувати при розрахунках кінцевої ціни імпортованого на туніський ринок товару. Ставки цього податку на різні товари варіюються від 10% до 150%. Найвищі ставки ПС застосовуються до предметів розкоші. Автомобілі з великою потужністю двигуна також оподатковуються високим ПС (до 277% для бензинових двигунів, 360% для дизельних двигунів).

Публічні закупівлі.

Попередній перелік документів для ввезення товару до Тунісу

Для ввезення товару на митну територію Тунісу імпортер або його законний представник заздалегідь надає Службі систематичного технічного контролю Тунісу такий комплект документів:

Тимчасовий дозвіл на ввезення продукції за зразком, затвердженим наказом Міністерства торгівлі Тунісу від 14.11.2000 р.;

Рахунок-фактуру (інвойс) на придбання товару;

Сертифікат походження;

Пакувальний лист;

Технічне досьє, залежно від походження продукції повинно включати: опис технічних характеристик із зазначенням складу продукту, інструкцію з використання, правила безпеки, гарантію тощо;

Коносамент; повідомлення про відправку чи прибуття товару.

Копію маркування товару, за наявності.

Харчові продукти тваринного або рослинного походження повинні супроводжуватися санітарним, ветеринарним або фітосанітарним сертифікатами та сертифікатом про відсутність радіоактивного забруднення, виданими компетентними органами країни походження.

Забороняється ввозити до Тунісу:

Зброю, крім дозволеної мисливської зброї;

Вибухові речовини;

Наркотики та інші психотропні речовини;

Вживані речі для подальшої реалізації;

Пальми, гілки пальм;

Хну;

Собак бійцівських порід (пітбуль, ротвейлер, тоса, мастиф або бурбуль);

Будь-який товар, який може загрожувати суспільні моралі, здоров’ю та громадській безпеці (наприклад, порнографія);

Будь-який товар, який становить небезпеку державі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux