• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Політичні відносини між Україною і Тунісом
Опубліковано 26 серпня 2012 року о 16:44

Визнання України: 25 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 24 червня 1992 р. шляхом пiдписання вiдповiдного Протоколу в ходi перебування у Києвi Мiсiї дружби та доброї волi Тунiсу на чолi з Мiнiстром охорони здоров’я Далі Джазі.

Дипломатичні установи: Посольство України в Туніській Республіці діє з вересня 1996 р. 19 березня 2015 р. Посла України в Державі Лівія М.В.Нагорного призначено Послом України в Туніській Республіці за сумісництвом. У лютому 2015 р. ПУ в Лівії передислоковано до Тунісу.

11 жовтня 1993 року почало функціонувати Посольство Тунiської Республiки в Українi. 24 червня 1997 року було оголошено про рішення Уряду Туніської Республіки закрити Посольство у Києві з фінансових міркувань.
Наразі Україна відноситься до зони відповідальності Посольства Туніської Республіки в Республіці Польща (переведено з сфери відповідальності Посольства Тунісу в РФ з грудня 2015 р., Посол Тунісу в Польщі на даний час не акредитований в Україні за сумісництвом). Консульський напрямок -  Посольство Тунісу в Москві.

Політичні контакти

З 1992 р. регулярною практикою стало проведення зустрічей міністрів закордонних справ України і Туніської Республіки під час сесій Генасамблеї ООН в Нью-Йорку.

6-8 грудня 1993 р. - офіційний візит Президента України Л.М.Кравчука до Тунісу.

27-29 червня 1996 р. - перший раунд політичних консультацій під час перебування у Києві делегації МЗС Тунісу на чолі з Державним секретарем МЗС Тунісу (українську делегацію очолював заступник  Міністра К.І.Грищенко).

17-18 лютого 1999 р. – візит до Тунісу заступника Міністра закордонних справ України О.І.Майданника з метою передачі особистого Послання Президента України Президенту Тунісу та проведення другого раунду політичних консультацій.

18 червня 2008 р. - черговий четвертий раунд політичних консультацій (м.Київ). Українську делегацію очолював заступник Міністра закордонних справ України О.О.Горін, туніську — Державний секретар у європейських справах Міністерства закордонних справ Тунісу Х.Бен Салем.

28 вересня 2010 р. - зустріч міністрів закордонних справ К.І.Грищенка та К.моржаном у рамках 65-ї сесії ГА ООН.

29 листопада 2014 р. - зустріч між Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним та тодішнім Міністром закордонних справ Тунісу М.Хамді у ході 15-го Саміту Міжнародної організації Франкофонії (м. Дакар, Сенегал);

28 лютого 2017 р. - зустріч між Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним та Міністром закордонних справ Тунісу Х.Джгінауі у рамках 34-ї сесії Ради ООН з прав людини.

10 жовтня 2018 р. – політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами України та Тунісу. Українську делегацію очолила Директор Департаменту країн Близького Сходу та Африки М.Щербатюк. туніську - Начальник Управління європейських держав - не членів ЄС Департаменту європейських країн С.Гар’яні.

Підтримка територіальної цілісності України в ООН

Делегація Тунісу підтримала резолюцію «Територіальна цілісність України» (A/RES/68/262) 27 березня 2014 р.

Позиція Тунісу під час голосування у 2018 – 2019 рр. щодо проєктів резолюцій ГА ООН:

"Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" – підтримав (2018 р.), утримався (2019 р.).

«Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» – не брав участі (2018 р.), утримався (2019р.).

У вересні 2019 р. Туніс утримався під час голосування з питання включення пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» до порядку денного 74-ї сесії ГА ООН.

Україна підтримала кандидатуру Тунісу під час виборів до складу РБ ООН у якості її непостійного члена на 2020 – 2021 рр.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux